Projektowanie opakowań

Projektowanie opakowań uwzględnia analizę funkcjonalności i estetyki projektu. Na etapie wizualizacji marki, przygotowujemy kilka koncepcji opakowań, które na końcu są wycinane za pomocą plotera nowej generacji. Gotowa wersja testowa jest dostarczana do Klienta.

Projekty opakowań powstają na oprogramowaniu Adobe, gdzie przygotowujemy liczne koncepcje graficzne. Po wewnętrznej akceptacji, przesyłane są później do wykonania wersji testowej. Projektowanie opakowań produktów spożywczych i przemysłowych uwzględnia techniki drukarskie stosowane w ich produkcji, m.in. druk offsetowy, druk fleksograficzny, czy druk rotograwiurowy z zastosowaniem dodatkowych kolorów Pantone.

Tworząc opakowania produktów, działamy w ścisłej współpracy z wykonawcą opakowań. Gotowe pliki i druki poglądowe udostępniane są drukarni, a dzięki cyfrowym proofom (Epson 7900 i Epson WT7900) mamy możliwość wykonania odbitek próbnych z zachowaniem standardów ISO.

Norma ISO uwzględniana jest przy tworzeniu odbitek na folii metalicznej, samoprzylepnej i transparentnej oraz przy wykonaniu mock-upów opakowań. Podobne rozwiązania stosujemy tworząc opakowania fotograficzne. Jednocześnie zapewniamy stały nadzór nad drukiem i doradztwo przy wyborze wykonawcy opakowań.