Projektowanie opakowań

Projektowanie opakowań uwzględnia analizę funkcjonalności i estetyki projektu. Na etapie wizualizacji marki, przygotowujemy kilka koncepcji opakowań, które na końcu są wycinane za pomocą plotera nowej generacji. Gotowa wersja testowa jest dostarczana do Klienta. Projekty opakowań powstają na oprogramowaniu Adobe, gdzie przygotowujemy liczne koncepcje graficzne. Po wewnętrznej akceptacji, przesyłane są później do wykonania wersji testowej. Projektowanie opakowań produktów spożywczych i przemysłowych uwzględnia techniki drukarskie stosowane w ich produkcji, m.in. druk offsetowy, druk fleksograficzny, czy druk rotograwiurowy z zastosowaniem dodatkowych kolorów Pantone.

 

Nasze projekty
Projektowanie opakowań to nasza specjalność

Tworząc opakowania produktów, działamy w ścisłej współpracy z wykonawcą opakowań. Gotowe pliki i druki poglądowe udostępniane są drukarni, a dzięki cyfrowym proofom (Epson 7900 i Epson WT7900) mamy możliwość wykonania odbitek próbnych z zachowaniem standardów ISO. Norma ISO uwzględniana jest przy tworzeniu odbitek na folii metalicznej, samoprzylepnej i transparentnej oraz przy wykonaniu mock-upów opakowań. Podobne rozwiązania stosujemy tworząc opakowania fotograficzne. Jednocześnie zapewniamy stały nadzór nad drukiem i doradztwo przy wyborze wykonawcy opakowań.

To fragment pewnej całości zabiegów projektowych, mających na celu kreowanie marki. Projektowanie opakowań jest specjalnością naszego zespołu, zajmujemy się tą dziedziną od początku istnienia Tango Agencji Reklamowej.

Projektowanie opakowań to złożony proces łączący w całość pracę wielu specjalistów: managerów projektu, konstruktorów opakowań, kreatorów koncepcji, rysowników, specjalistów od znaków i piktogramów, oraz specjalistów DTP.

Zatrudniamy ekspertów z doświadczeniem w tworzeniu projektów przestrzennych. Przedstawiamy klientowi propozycję formy opakowania jednostkowego, zbiorczego, logistycznego lub promocyjnego z dobranymi zabezpieczeniami i wypełniaczami.

Możemy przedstawić propozycję opakowania jednostkowego, ale również rozbudowanego stoiska ekspozycyjnego.

Zoptymalizujemy wielkość arkusza, ilość i układ użytków na wykrojniku, dobranych odpowiednio do potrzeb klienta i wymogów producenta.

Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem Cape Pack wspomagającym proces pakowania.

Możemy symulować układ opakowań jednostkowych w zbiorczym, a tych na palecie. Dzięki takim symulacjom określimy najkorzystniejsze zatowarowanie produktu, przedstawiając je w formie spersonalizowanego raportu.

Etap projektowania wymaga  szybkiego kontaktu z klientem, który w Agencji Tango  zapewnia manager projektu, komunikując się z klientem w oparciu o internetową platformę Tango Design zbudowaną na oprogramowaniu Web Center firmy Esko. 

Scala ona wszystkie działania i dokumenty dotyczące projektu. Pozwala prześledzić ustalenia, uwagi, zalecenia poprzez zachowanie historii zmian i przekazywanych korekt, wymuszając  decyzje przy każdym elemencie procesu. Umożliwia zarządzanie dokumentami poprzez stronę Web, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo przechowywania danych. Zaawansowany system akceptacji umożliwia akceptację wielostronną.

Na etapie projektowym wspomaga nas oprogramowanie firmy ESKO. Nasi graficy nie ograniczają się do pracy na płaskiej planszy, do dyspozycji mają okno 3D z podglądem na bryłę opakowania. Możemy przedstawić symulację widoku bryły z nadrukiem oraz kompletem możliwych do wykonania w drukarni wykończeń: tłoczeniem, cold i hot stampingiem, lakierami, foliami holograficznymi itp. Do dyspozycji mamy wizualizację opakowania w formie zdjęcia, bryły którą można dowolnie obracać, lub filmu. Tworzymy widoki 3D: produktu, opakowania, zatowarowanego standu lub palety.