Metodologia

Metodologia

Oczywiście nie ograniczamy się do jednego czy dwóch narzędzi przy projektowaniu szkoleń e-learningowych. Nasi scenarzyści i metodycy mają w zanadrzu cały arsenał instrumentów, mających uczynić proces nauki jak najbardziej efektywnym i przyjaznym. Jednak spośród wielu metod nauczania, w naszej działalności najbardziej skupiamy się na dwóch:

Action-Mapping

Action mapping to odwrócenie klasycznego schematu nauczania do góry nogami.

Najważniejszą kwestią jest określenie celu,
w jakim chcemy się kształcić. Celu możliwego do zmierzenia i zweryfikowania. Następnie na podstawie tego określamy jakie umiejętności musimy zdobyć aby cele te osiągnąć, jakie ćwiczenia pomogą nam je wypracować a na końcu jakie porcje wiedzy są niezbędne do wykonania tego ćwiczenia.

Całość pozwala nam okroić ilość niepotrzebnej wiedzy przekazywanej podczas szkolenia oraz skupić się na praktyce i wymiernych wynikach organizacji.

Microlearning

„Jak zjeść słonia? Po kawałku.”

Microlearning to sposób na przekazanie potężnej wiedzy w łatwo przyswajalnych kawałkach. Zapomnij o czterdziestopięcio slajdowych prezentacjach w połowie których uczestnik już nie pamięta nawet jak się nazywa. My dzielimy temat na wiele indywidualnych, skatalogowanych fragmentów, aby użytkownik szkolenia mógł łatwo przyswoić sobie najistotniejsze kwestie oraz wiedział jak łatwo znaleźć konkretne informacje.

Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

Dowiedz się więcej: