Sposoby na produktywne home office

Sposoby na produktywne Home Office

W obecnej sytuacji wielu z nas pracuje w domu. Mierzymy się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami konieczność zadbania o zdrowie własne, naszego najbliższego otoczenia. 

To, co do tej pory często postrzegane było jako benefit – stało się naszą codziennością. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Wokół nas stykamy się z wieloma rozpraszającymi bodźcami. Jak zachować balans, aby nasza praca była owocna?

Zalety pracy zdalnej

Największą zaletą takie trybu jest komfort pracy. Jakie jeszcze plusy home office można wymienić?

 

  • Własne otoczenie – możliwość pracy w otoczeniu, które sami sobie kreują, dobrze znanym, przyjaznym.
  • Wydajność – pracy w trybie home office wzrasta zadaniowość pracowników. Są oni zmotywowani, lepiej planują kolejne działania i są świetni w planowaniu.
  • Swoboda i zapas czasu – w dobie, kiedy pocztę koordynujemy w smartfonach, a rozmowy telefoniczne możemy przeprowadzać z gdziekolwiek jesteśmy nie jest problemem wyjście na zakupy czy zaprowadzenie dziecka do szkoły.
  • Brak dress codu – swoboda w doborze garderoby do pracy powoduje, że pracownicy zdalni czują się bardziej swobodnie, co przekłada się na wygodę i wydajność. Co za tym idzie na lepsze efekty pracy!

Wady pracy zdalnej

  • Brak przerw – wspomniana wcześniej swoboda skłaniająca do kreatywności ma też swoją ciemną stronę. Będąc w domu jesteśmy często dostępni przez cały dzień. Trudno jest wyjść z pracy, jeśli to ta sama przestrzeń. Pamiętajmy, że przy pracy przed komputerem, co godzinę powinieneś odpocząć od ekranu przez ok. 5 min. Jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia i kondycji psychicznej.

 

  • Bodźce zewnętrzne – kiedy odrywamy się notorycznie od swojej pracy nie możemy zakończyć żadnego zadania. Dlatego postarajmy się ograniczyć je do minimum.

Praca zdalna w Agencji Brandingowej Tango

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z pandemią COVID-19, chcielibyśmy Was poinformować, że w trosce o zdrowie wszystkich naszych Klientów i współpracowników, w większości przeszliśmy na tryb pracy zdalnej. Mimo pracy z domu jesteśmy w pełni zorganizowani i przygotowani do pracy. Możecie kontaktować się z nami, ponieważ jesteśmy dyspozycyjni mailowo, telefonicznie oraz online. Życzymy wszystkim dużo zdrowia.